تاثیر سئو برافزایش بازدید

تاثیر سئو برافزایش بازدید

سئو و افزایش بازدید و ارتقاء برند

در جلسه ای، یکی از همکاران بظاهر متخصص جمله ای را بر زبان جاری ساخت که ضمن جابجایی مرزهای طولی و عرضی سطوح علمی ،باعث نگرش های جدیدی در این زمینه گردید.

این جمله به این شرح می باشد”سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) تاثیری بر افزایش بازدید ندارد”

حال به بررسی نقش سئو بر افزایش و یا کاهش بازدید می پردازم.

در ویکیپدیای فارسی سئو به این صورت معنی گریده :

بهینه‌سازی موتور جستجو، (به انگلیسی: Search engine optimization)، به اختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یک روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج یک موتور جستجوی طبیعی و یا الگوریتمی است. بطور کلی وب گاه‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند. «سئو» توانایی انواع جستجو را دارد، از جمله: جستجوی تصاویر، مکانی، جستجوی ویدئو، جستجوی علمی، جستجوی خبری و صنعت خاص در رأس موتور جستجو هستند.

و در ویکیپدیای انگلیسی در تعریف واژه سئو ، با این جمله مواجه می گردیم:

Search engine optimization (SEO) is the process of affecting the visibility of a website or a web page in a web search engine’s unpaid results—often

“بهینه سازی موتور جستجو (seo) مجموعه اقدامات موثری است که به بیشتر دیده شدن یک وبسایت یا صفحه وب  می انجامد .

حال به بررسی محتوای یاد شده فوق می پردازیم و این سوال را مطرح می نمائیم که چگونه سئو به افزایش بازدید کمک می نماید؟

امروزه موتورهای جستجو نقش بسایر زیادی را در زندگی مجازی انسانها بازی می کنند و الگوریتم های این موتورهای جستجو باعث افزایش اعتماد به نتیجه جستجو در سمت کاربر گردیده است.این بدان معنیست که کاربران به یافته های موتورهای جستجو بیش از پیش اعتماد پیدا کرده و اکثر امورات روز مره خود را بوسیله این موتورهای جستجو رفع می نمایند.این رشد اعتماد مردم و همچنین عدم نیاز به نگهداری اکثر آدرس های وب و به نتیجه رسیدن نتیجه های جستجو باعث گردیده تا مدیران سایتها بفکر جذب حداکثری ترافیک  این کاربران نموده و اقداماتی را در این زمینه انجام دهند .

این مجموعه اقدامات سئو(seo) نام دارد و توسط متخصصانی صورت می پذیرد که به رفتارهای الگوریتم های موتورهای جستجو آشنایی داشته و می توانند ضمن افزایش بازدید سایت از طریق این روشها ، موجب کسب امتیاز در سایتهای رتبه بندی و افزایش رتبه و همچنین رشد و ارتقاء برند گردند.

حال این مسئله را مطرح می نمائیم که چه وبسایتهایی به این مجموعه تغییرات در جهت بهینه سازی برای موتور های جستجو احتیاج دارند؟

پاسخ ساده است “همه پایگاههای اینترنتی که به کاربرانی بدون داشتن سطح دسترسی خاص سرویس می دهند”

اینکه ما به بیان این نکته بپردازیم که تنها سایتهای خبری و یا فروشگاههای اینترنتی به سئو احتیاج دارند کاملا اشتباه است.به این علت که تمامی برندها برای معرفی فعالیت خود و تمامی سایتهای شخصی برای نمایش اطلاعات و محتوای به وجود آمده  به این اقدامات احتیاج دارند .

اینکه ما به مشتریان و بازدیدکنندگان قدیمی خود اکتفا کرده و از ترافیک موتورهای جستجو صرف نظر نمائیم، باعث از هم گسستگی و نابودی سایت ما می گردد.

همچنین در بنگاه های بزرگ که صاحب برندهائی شناخته شده نیز هستند این عدم توجه می تواند فاجعه بزرگی را برای آنها رقم بزند .تصور کنید که شما صاحب برند معروفی در زمینه مواد غذایی هستید و رقیبان بسیاری برای بدست آوردن جایگاه شما در بازار وجود دارد،این رقیبان می توانند از استراژی های متفاوتی به جایگاه برند شما لطمه زده و بازار هدف و مشتریان شما را به چنگ آورند .آنها می توانند کلمات کلیدی مزتبط با فعالیت شما که KD (سختی کلمات کلیدی)پایینی را داشته انتخاب نموده و ار آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده نمایند ، می توانند با خراب نمودن اعتبار برند شما به بازار ود کمک کرده و ترافیک بسیاری را از موتور های جستجو از آن خود کنند.

اما راه چاره چیست؟

چگونه باید اعتبار از دست رفته برند و بازدید کنندگانی که دیگر به سایت شما مراجعه نمی نمایند را دوباره جذب نمود؟

تنها راه موجود در فضای مجازی ،بهینه سازی موتور های جستجو برای بدست آوردن اعتبار برند می باشد.

میتوان با جستجوی کلماتی که از آنها برای ضربه زدن به برند شما استفاده می شود و تعبیه لندینگ پیج مخصوص به آن کلمه کلیدی ، از این بن بست رهایی پیدا کرد .

هرگز نباید فراموش کرد که :

رقبای کسب و کارتان در کمین غفلت های شما برای جذب مشتریان و بازار هدف شما هستند

در هر کسب و کاری که هستید،مشتری راضی تضمین فروش بیشتر شما خواهد بود.

ولی فروش بیشتر، هیچ تضمینی برای جلب رضایت مشتریان شما نخواهد بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *